5

Свечаношћу у здању Универзитета у Ул. Булевар Маршала Толбухина, 23. марта обележен је Међународни дан франкофоније.

Поздрављајући присутне, ректор Универзитета „Џон Незбит“ проф. др Слободан Пајовић подсетио је на дугу традицију обележавања Дана франкофоније на овој високошколској установи, као и на отвореност наших образовно-научних и уметничких програма према другим културама и језицима. Српска култура, истакао је професор Пајовић, потврђује своју животворност упијајући плодове других духовних поднебља и креативно се преплићући с њима.

Студенти Факултета за културу и медије су извели једночасовни музичко-сценски програм на француском језику који су конципирале професорке мр Љиљана Волф и Милица Миљуш. У програму су учествовали следећи студенти Факултета за културу и медије:

• Димитрије Милошевић,
• Милован Кубуровић,
• Срна Радивојевић,
• Кристина Бађић,
• Ивана Животић,
• Војин Грбовић,
• Милош Милосављевић,
• Стефан Јовичић,
• Стефан Петровић и
• Борис Постовник.

Као гости, у завршном делу програма наступили су Мила Михајловић, оперска певачица (Рим), прослављени уметник на фрули Бора Дугић, и виртуоз на хармоници Бобан Копуновић.
Свечаности су присуствовали представници амбасада франкофоних земаља у Београду.

IMG_9681  IMG_9770  IMG_9783  IMG_9861